PROJEKTY KLIMATYZACJI I WENTYLACJI DLA GASTRONOMII

Prawidłowo zaprojektowana i wykonana instalacja klimatyzacji i wentylacji odgrywa istotną rolę w funkcjonowaniu kuchni gastronomicznej. Ze względu na specyfikę pracy kuchnia gastronomiczna generuje parę wodną, zapachy oraz szereg innych zanieczyszczeń, które obniżają jakość powietrza w pomieszczeniu, jednocześnie wpływając na komfort jego użytkowania.

Klimatyzacja w kuchni gastronomicznej odgrywa istotną rolę w zakresie zapewnienia odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu. Kuchnia gastronomiczna jest pomieszczeniem narażonym na nagrzewanie się, dlatego tak ważne jest prawidłowe zaprojektowanie oraz wykonanie systemu chłodzącego, który będzie pracował nieprzerwanie i bezawaryjnie na najwyższym poziomie przez długi czas eksploatacji. Niestety sama klimatyzacja nie wystarczy, aby zapewnić odpowiedni komfort użytkowania pomieszczenia niezbędna jest prawidłowa wentylacja.

Wentylacja w kuchni gastronomicznej odpowiada za utrzymanie prawidłowego poziomu wilgotności powietrza oraz niwelowanie intensywnych zapachów generowanych podczas gotowania. Para wodna oraz zapachy zanieczyszczają powietrze, co drastycznie obniża komfort pracy w pomieszczeniu.

Projekty klimatyzacji i wentylacji dla gastronomii

Efektywność oraz niezawodność instalacji klimatyzacji i wentylacji w gastronomi stanowią wypadkowe czynników takich, jak projekt wykonawczy, zastosowane komponenty i urządzenia oraz montaż instalacji.

Projekty klimatyzacji dla gastronomii to nasza specjalność. Od lat z sukcesami projektujemy instalacje klimatyzacji, których zadaniem jest przede wszystkim stałe utrzymywanie zadanej temperatury w pomieszczeniu pomimo generowanego w nim ciepła. Nasi specjaliści wykonują również profesjonalne projekty wentylacji dla gastronomii. Nasze projekty uwzględniają nie tylko aspekty architektoniczne, ale również funkcjonalność pomieszczenia, która decyduje o kierunku cyrkulacji powietrza w instalacji.

Klientów zainteresowanych projektami klimatyzacji i wentylacji dla gastronomi serdecznie zapraszamy do kontaktu z przedstawicielem firmy Klim-Spaw.