Projekty klimatyzacji i wentylacji

Projekty klimatyzacji i wentylacji domów jednorodzinnych

Projekt domu jednorodzinnego coraz częściej uwzględnia również instalację systemu wentylacyjno-klimatyzacyjnego. Z pewnością zwiększa on komfort mieszkania, dobre samopoczucie oraz odpowiednią temperaturę zarówno w upalne lato, jak i mroźną zimę. W domach jednorodzinnych z poddaszem klimatyzacja i wentylacja jest szczególnie potrzebna. Latem, pokoje na poddaszu bardzo szybko się nagrzewają, w związku z tym projekt klimatyzacji musi szczególnie uwzględnić ochładzanie wyższych pięter.

Najczęściej wybieranym typem klimatyzacji w domach jednorodzinnych są klimatyzatory naścienne. Agregaty umocowane są do ścienny, blisko pod sufitem. Nowoczesne klimatyzatory wyróżniają się eleganckim designem – są niezwykle estetyczne, pasują do każdego wnętrza. Ich intuicyjna obsługa pozwala w prosty sposób ustawić temperaturę i wilgotność powietrza według własnych preferencji. Współczesne klimatyzatory i urządzenia wentylacyjne posiadają wiele zaawansowanych funkcji, zgodnie z hasłem „inteligentnej technologii”, która umożliwia pełną kontrolę nad atmosferą w domu. Nasze biuro Klim-Spaw w Warszawie podczas współpracy w zakresie projektowania systemu, dobiera najnowsze rozwiązania klimatyzacyjno-wentylacyjne, spełniające najwyższe wymagania Klientów.

Projekty klimatyzacji i wentylacji dla restauracji

Częstym rozwiązaniem w projektach klimatyzacji dla restauracji są klimatyzatory kasetonowe – ich montaż jest jednak możliwy jedynie tam, gdzie znajduje się podwieszany sufit. Klimatyzatory restauracyjne powinny być ciche, a zarazem bardzo efektywne. Muszą filtrować nieprzyjemne zapachy, regulować temperaturę gościom restauracji oraz w kuchni. Projekty są wykonywane indywidualne, uwzględniając specyfikę branży oraz rozkład pomieszczeń. Klimatyzacja w restauracji jest zawsze specjalistycznym projektem – agregatory muszą być odporne na tłuszcze i opary, wydajne oraz proste w obsłudze. W mniejszych pomieszczeniach restauracyjnych z powodzeniem można również zamontować klimatyzatory naścienne.

Projekty klimatyzacji i wentylacji do biur

Projekty klimatyzacyjno-wentylacyjne do biur mają za zadanie stwarzać komfortową atmosferę pracy – dezynfekować powietrze oraz w zależności od pory roku – ochładzać je lub nagrzewać. Jeśli decydujemy się na montaż klimatyzacji w biurze, należy zlecić sporządzenie profesjonalnego projektu instalacji klimatyzacyjno-wentylacyjnej.

Rodzaj konstrukcji jest uzależniony od stanu budynku, klimatyzowanej powierzchni oraz ilości pokoi pracowniczych. Istotny jest również wystrój wnętrza – wtedy możemy określić, czy decydujemy się na klimatyzator naścienny, kasetonowy, czy zaawansowany system multi-split. W nowoczesnych budynkach, projektowanych pod pomieszczenia biurowe, zazwyczaj instaluje się klimatyzatory kanałowe, które są schowane pod sufitem. W biurowcach bardzo często projektuje się również systemy klimatyzacyjno-wentylacyjne typu multi-split. Są one dogodnym rozwiązaniem dla dużych budynków, gdzie do jednego agregatora można podłączyć kilka urządzeń klimatyzacyjnych, które mogą być różnego rodzaju i znajdować się na różnych piętrach.

Jeśli poszukują Państwo profesjonalnego projektu systemu klimatyzacyjno-wentylacyjnego, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem w Warszawie:

BIURO Klim-Spaw
ul. Powsińska 48,
02-903 Warszawa,
tel.: 22 435 77 88,
fax: 22 841 21 04 wew. 35