Serwis wentylacji mechanicznej

Niezwykle istotnym elementem instalacji wentylacji mechanicznej jest jego serwis. W naszej firmie ta usługa funkcjonuje jako nierozłączny element obsługi każdego z naszych klientów. Oferujemy profesjonalny serwis wentylacji mechanicznej na terenie Warszawy i okolic.

Serwis wentylacji mechanicznej powinien odbywać się regularnie, a także każdorazowo, jeśli obserwujemy jakiekolwiek nieprawidłowości w funkcjonowaniu wentylacji. W sytuacji, gdy zamontowana w budynku wentylacja mechaniczna nie jest cyklicznie serwisowana, to używanie jej staje się nieefektywne oraz szkodliwe. Brak czyszczenia urządzenia może skutkować jego uszkodzeniem i narazić nas na dodatkowe koszty naprawy. Długotrwałe zaniechanie serwisowania wentylacji mechanicznej może skończyć się nawet pożarem! Dlatego właśnie tak ważny jest regularny serwis wentylacji mechanicznej, który nasza firma oferuje na terenie Warszawy.

Oferowany przez naszą firmę serwis wentylacji mechanicznej pozwoli uchronić nas przed wdychaniem zanieczyszczonego powietrza. Pozwoli także uniknąć różnego rodzaju chorób i dolegliwości spowodowanych długotrwałym przebywaniem pomieszczeniach ze źle przefiltrowanym powietrzem. Należy także pamiętać, iż brak prawidłowego funkcjonowania instalacji będzie skutkował brakiem oszczędności energii, na której zależy każdej osobie montującej system wentylacji mechanicznej. Będzie to miało także negatywny wpływ na nieutrzymywanie optymalnej temperatury w poszczególnych pomieszczeniach i utrudni jego przepływ w całym pomieszczeniu.

Serwis wentylacji mechanicznej składa się z szeregu działań, które pozwolą zachować sprawność systemu do czasu kolejnej kontroli. Oceniamy stan techniczny instalacji, który warunkuje kolejne kroki w procesie serwisowania. Jeżeli w trakcie dokonywania przeglądu natrafimy na nieszczelności czy inne problemy, to oczywiście zajmujemy się także naprawą i wymianą niezbędnych elementów wentylacji mechanicznej. W niektórych przypadkach konieczne jest zamówienie odpowiednich komponentów, które zamawiamy u najlepszych dostawców. Zajmujemy się także udrażnianiem instalacji oraz jej dokładnym czyszczeniem. W zakres działań związanych z serwisem wentylacji mechanicznych w Warszawie wlicza się również odkażanie, które pozwoli usunąć wszelkie groźne dla zdrowia zarodniki pleśni i grzybów.