Wentylacja mechaniczna

Wentylacja mechaniczna umożliwia sprawną wymianę powietrza oraz zdecydowaną redukcję strat ciepła w domu niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Zapewnia odczuwalny komfort klimatyczny w każdym pomieszczeniu i poczucie świeżego, czystego powietrza o każdej porze dnia i nocy.

Oferowana przez nas wentylacja mechaniczna działa na zasadzie wymiany zużytego powietrza we wszystkich pomieszczeniach. Powietrze pobierane jest z zewnątrz, a następnie filtrowane, aby zapewnić jego doskonałą jakość i czystość. Jednocześnie zużyte powietrze jest na bieżąco wyciągane przez wentylację i wymieniane na nowe.

Zastosowanie wentylacji mechanicznej w naszym domu pozwoli na znaczną oszczędność na ogrzewaniu w okresie jesienno-zimowym. Dzięki temu, iż energia przekazywana jest bezpośrednio do powietrza, które jest nawiewane, system grzewczy nie musi podnosić temperatury pobieranego z zewnątrz powietrza. Tę funkcję pełni rekuperator, który odzyskuje energię z powietrza i przekazuje ją do nawiewu. Pozwala to na zmniejszenie kosztów ogrzewania całego domu.

 

Dlaczego warto wybrać wentylację mechaniczną?


Gwarantuje ona wysoki komfort cieplny w każdym pomieszczenie niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz budynku. Pozwala także na automatyczne usuwanie zużytego powietrza i zastępowanie go powietrzem świeżym i nowym. Filtry działające w systemie wentylacji mechanicznej na bieżąco dbają o oczyszczanie powietrza z kurzu i zanieczyszczeń. Jest to doskonała wiadomość dla alergików oraz osób wrażliwych na niskiej jakości powietrze. Wentylacja mechaniczna posiada opcję regulowania poziomu intensywności procesu wentylacji w zależności od potrzeb. Niezwykle istotną zaletą tego rozwiązania jest także jego działanie hamujące rozwijanie się szkodliwych grzybów i pleśni. Poprzez odpowiednią wymianę powietrza, wentylacja mechaniczna niweluje się zawilgocenie w pomieszczeniach. Jednocześnie nie występuje tutaj problem ze zbyt suchym powietrzem. System wentylacji mechanicznej zapewnia właściwy poziom temperatury i wilgotności w naszym domu. Ten rodzaj wentylacji wyróżnia się także stosunkowo cichą, a często wręcz niesłyszalną pracą. Jeśli nie popełni się żadnych błędów podczas montażu, to działanie wentylacji mechanicznej nie będzie słyszalne w żadnym z pomieszczeń.